www.umysl.pl ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
« Astrologia
· Interpretacja horoskopu
· Horoskop partnerski
· Tranzyty planet
Interpretacja horoskopu
ascendent, astrolog, astrologia, astrologia polityczna, astrologia porównawcza, astrologia prognostyczna, Dominik, horoskop, horoskop indywidualny, horoskop partnerski, horoskop tranzytowy, horoskopy, znak zodiaku, znaki zodiaku, planety, prognoza astrologiczna, prognozy, przepowiednia astrologiczna, przepowiednie astrologiczne, przeznaczenie, psychologia, psychika, rozwój osobowości, świadomość, tranzyty, wróżba, wróżby, wróżenie, wróżka, Baran, Byk, Bliźnięta, Rak, Lew, Panna, Waga, Skorpion, Strzelec, Koziorożec, Wodnik, Ryby
W stępna interpretacja


Na tej stronie przedstawiam wstępną interpretacją horoskopu urodzeniowego. Myślę, że choć pobieżnie zapoznałeś (aś) się ze znakami zodiaku, energią poszczególnych planet oraz rolą i znaczeniem domów w horoskopie.


Horoskopy pojedyncze i podwójne
Horoskopy możemy podzielić na pojedyncze i podwójne. Do horoskopów pojedynczych zaliczamy: horoskop urodzeniowy, horoskop kontaktowy dwóch osób i horoskop węzła księżycowego.
Do horoskopów podwójnych możemy zaliczyć: horoskop tranzytowy, progresywny, partnerski i solariusz. Główną cechą horoskopów podwójnych jest to, że przedstawiają energetyczną relację, wzajemny wpływ dwóch układów planet. I tak podwójny horoskop tranzytowy przedstawia wpływ bieżącego położenia planet na ich układ w dowolnym horoskopie urodzeniowym, a podwójny horoskop partnerski bada relacje planet z horoskopów urodzeniowych dwóch osób.

Poniżej mamy horoskop pięknej aktorki amerykańskiej. Może z czasem rozpoznasz o kogo chodzi.
Horoskop znanej aktorki.


R ozmieszczenie planet


Planety na kole
Na początku analizy horoskopu zwracamy uwagę na ogólne rozmieszczenie planet; czy jest harmonijne, czy występują skupiska planet ?

Ludzie, u których planety położone są powyżej osi poziomej to ekstrawertycy, nastawieni na życie społeczne. Planety poniżej horyzontu mają introwertycy, prowadzący bardziej intymny tryb życia. Planety po lewej stronie osi pionowej mają ludzie samodzielni, o niezależnej duszy. Natomiast ludzie partnerscy, uzależnieni w pewnym sensie od innych, mają planety położone po prawej stronie osi pionowej.

W tej fazie warto również zwrócić uwagę na położenie w znakach Osi horoskopu. Ascendent determinuje nasz wygląd fizyczny, a Medium Coeli nasze ambicje zawodowe i formę uczestnictwa w życiu publicznym. Descendent natomiast mówi o naszych relacjach partnersko - zawodowych, a Imum Coeli określa naszą intymność.

Skupiska planet na tarczy horoskopu mają swoje nazwy i określone oddziaływanie energetyczne:

 • Wielki trygon tworzą trzy planety w odstępie 120 stopni. Taki układ planet stwarza łatwość życia i wrodzone szczęście, z towarzyszącą niechęcią do zmiany sposobu życia, czyli rozwoju.

 • Wielki krzyż to cztery planety tworzące z sobą kwadratury. Ludzie posiadający takie aspekty są ciągnięci w cztery strony, określone przez domy, w których znajdują się planety, obarczając się nadmiernymi wymaganiami. Wyjściem z sytuacji może być zwrócenie się do własnego wnętrza, w celu zrozumienia i zintegrowania przeciwstawnych stron własnego życia.

 • Stellium. W skład Stellium wchodzi 4 - 5 planet, oddalonych od siebie nie więcej niż 8 stopni. Stellium cechuje koncentracja energii, talent w kierunku określonym przez skupisko planet (planety, znaki, domy), jak również ograniczenie horyzontów, możliwy egocentryzm i brak równowagi.

 • Półkrzyż to dwie planety w opozycji, tworzące kwadraturę do trzeciej. Trzecia planeta stanowi klucz do zrozumienia istoty półkrzyża.

 • Palec boży to dwie planety w sekstylu, tworzące kwinkuns do trzeciej, nazywanej "misją życia".

 • Rozprysk występuje gdy planety są rozproszone na całym obszarze horoskopu. Osoby z takim układem planet charakteryzuje różnorodność zainteresowań i tendencja do rozpraszania energii. Osoba z takim układem planet powinna się śpieszyć, gdyż może jej zabraknąć czasu na pełny rozwój osobowości we wszystkich kierunkach.

 • Pęk, Miska, Lokomotywa. W tych układach wszystkie planety znajdują się w obrębie kolejno: 120, 180 i 240 stopni. Osoba skupia się na dokonaniach właściwych dla zajętych domów z energia określoną przez planety i znaki.

  Planety w żywiołach
  W drugim etapie badamy energie jakie ma do dyspozycji właściciel horoskopu. W tym celu należy sprawdzić ilość planet w poszczególnych żywiołach. Trzeba określić żywioły dominujące, żywioły najsłabiej obsadzone planetami oraz analizując aspekty planet, wzajemne relacje pomiędzy żywiołami. Chcę podkreślić prostotę i znaczenie tej fazy analizy, ponieważ podział materii na żywioły towarzyszył od zawsze największym religiom i myślom filozoficznym na ziemi.

  Przypominam, ze znaki zodiaku są podzielone na cztery żywioły : ogień : Baran, Lew, Strzelec; ziemia : Byk, Panna, Koziorożec; powietrze : Bliźnięta, Waga, Wodnik i woda : Rak, Skorpion i Ryby. Dla lepszego uchwycenia siły poszczególnych żywiołów i relacji energetycznych w horoskopie, dobrze jest stosować system punktowy: Słońcu i Księżycowi przyznajemy po 2 punkty, a pozostałym planetom, Asc i MC po 1. W sumie do dyspozycji mamy 14 punktów. Szczególną uwagę zwracamy na żywioły mocno obsadzone { od 6 punktów w górę } i słabo obsadzone { 1 punkt }.

  Warto również prześledzić najlepiej i najsłabiej obsadzone pary żywiołów. Generalnie harmonijnymi parami żywiołów są Ogień - Powietrze oraz Ziemia - Woda. Ale np. połączenie nieharmonijne żywiołu Ognia z Ziemią może być bardzo przydatne w biznesie.

  Rozmieszczenie w jakościach
  Dla lepszego uchwycenia dominujących jakości w horoskopie proponuję zastosować system punktowy, podobny do zaproponowanego powyżej. Uwagę koncentrujemy na żywiołach mocno obsadzonych { od 7 punktów w górę } i słabo obsadzonych { od 2 punktów w dół }.

  Rozmieszczenie w domach
  Badając rozmieszczenie planet w domach horoskopu zwracamy uwagę na: obsadzenie domów kątowych horoskopu: I, IV,VII i X. Szczególnie mocno oddziaływają planety położone w odległościach +/- 10 stopni od osi horoskopu. Warto również prześledzić rozmieszczenie planet w czterech ćwiartkach horoskopu.

  Dodatkowe elementy
  Analizując rozmieszczenie planet warto również sprawdzić:
  • Dominujący w horoskopie typ aspektów oraz sprawdzić jakich aspektów brak,
  • Przeanalizować szczególnie dokładnie koniunkcje do 3 stopni i pozostałe aspekty do 1,5 stopnia,
  • Sprawdzić, które planety są w retrogradacji i poprzez analizę progresji ocenić jaki to mogło mieć wpływ na życie osoby.


  S iła planet


  Analizując potencjał energetyczny poszczególnych planet bierzemy pod uwagę siłę danej planety w horoskopie i jej powiązania energetyczne z innymi planetami, czyli aspekty. Siłę planety w horoskopie zwiększają jej dodatkowe funkcje lub specyficzne położenie w znakach. Warto zatem przeanalizować.

 • Położenie władcy ascendentu, czyli władcy znaku zodiaku, w którym ascendent się znajduje.

 • Planety w 1 domu.

 • Położenie, zarówno ogólne w horoskopie jak i w znakach zodiaku, Słońca i Księżyca. Są to podstawowe źródła energetyczne organizmu ludzkiego. Należy zwrócić uwagę na ich aspekty oraz gdzie znajdują się ich władcy.

 • Planety w swoich żywiołach i swoich domach w horoskopie. Zgodność tych energii zwiększa harmonijne oddziaływanie planety.

 • Planety o największej i najmniejszej ilości aspektów.

 • Dominujący typ aspektu i które planety uczestniczą w tym układzie.

 • Wzajemne recepcje planet. Recepcja oznacza, że władca określonej planety aspektuje jednocześnie tą planetę.

 • Jaka planeta jest władcą horoskopu (Dominanta).

 • Warto również zerknąć na węzły księżycowe. Rozwijanie energii Węzła Północnego jest jednym z naszych celów życiowych.  P odsumowanie


  W podsumowaniu powinniśmy wypisać najsilniejsze planety, znaki zodiaku i domy w horoskopie.

  Na koniec tej analizy należy zdefiniować pięć najbardziej charakterystycznych elementów analizowanego horoskopu.

  Celem opisanej powyżej analizy jest ocena roli i siły planet w analizowanym horoskopie. Taka analiza ułatwia odpowiedź na konkretne pytania, jak i ogólną syntezę badanego horoskopu.
  Horoskopy, podobnie jak ludzie, bardzo różnią się od siebie. Dlatego analiza horoskopu urodzeniowego powie Ci wiele o właścicielu horoskopu.

  Chcę podkreślić, że opisując horoskop mówimy głównie o położeniu planet w domach horoskopu. Poprzez domy energie planet, modyfikowane energią znaków zodiaku i aspektami oddziaływają na nasze konkretne życie. Głębsza analiza horoskopu wymaga jednak bardziej ugruntowanej wiedzy i praktyki astrologicznej.

  Nie zapominaj jednak, że nawet rzut oka na rozmieszczenie planet w horoskopie mówi bardzo dużo.


  ==== ==== • Prawa autorskie
  www.umysl.pl ... dodaj do ulubionych.
  1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści