www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Radiestezja
   Historia radiestezji   

Radiestezja należy do zjawisk powiązanych z subtelnymi energiami naszego umysłu. By osiągnąć w niej wyniki, należy włożyć pracę w doskonale umysłu i ducha. Radiestezja wzbudza dużo kontrowersji. Opinie na jej temat, wypowiadane przez naukowców, duchowieństwo, psychologów i radiestetów, bywają zgoła odmienne. Przed przystąpieniem do badań radiestezyjnych warto poznać te poglądy. Są dostępne w Internecie. Jest to dość istotne, ponieważ do wszelkich działań w świecie poza naszymi zmysłami, powinniśmy podchodzić bardzo ostrożnie.


==== ====

Historia rożdżkarstwa XVI wiek

Stosowanie radiestezji rozpoczęto najprawdopodobniej 4000 lat temu w Chinach, wraz z rozwojem Feng Shui. Radiestezja rozwijała się również na terenie dzisiejszego Egiptu, w Imperium Rzymskim, pomagając w poszukiwaniu minerałów. W XVII wieku rozpoczęto wykorzystywanie różdżkarstwa do poszukiwania wody i uciekinierów, a w wieku XIX narodziło się wiele racjonalnych interpretacji tego zjawiska.
W wieku XX, a ściślej po kongresie w 1939 roku, lekarze zaczęli wykorzystywać radiestezję w diagnostyce i leczeniu chorych.


==== ====

Autor: Dominik


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści