www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Egipt Tajemnice Egiptu
  Pierwsze wrażenia  

Pobyt w Egipcie daje niezapomniane wrażenia, nie tylko dlatego, że spotykamy się z odmienną kulturą arabską, ale przede wszystkim, iż mamy do czynienia z jedną z kolebek ludzkości.

Egipski Bazar

Lokal nocny Sama kultura arabska, meczety, bazary, życie codzienne, ale i olbrzymia przepaść w poszczególnych warstwach społecznych jest szokująca. W Hurgadzie widzimy wspaniałe plaże i czyste błękitne Morze Czerwone, piękne rezydencje i hotele uznanych marek światowych. Pełno tu sklepów z pamiątkami, kawiarni (głównie arabskich), sklepów jubilerskich i perfumerii gdzie można nabyć esencje zapachowe wszystkich znanych firm perfumeryjnych. Należy oczywiście uważać, bo wielu handlujących robi "nieudolne" podróbki mieszając olej parafinowy z esencją zapachową, zapach ulatnia się po 1 godzinie, a o rozcieńczeniu - zrobieniu własnych perfum, nie ma już mowy.

~:~

Rafy koralowe Wielką atrakcją turystyczną jest możliwość nurkowania, zarówno powierzchniowego, jak i głębinowego nad rafami koralowymi.

~:~

Nurkowanie w Nilu Również pływanie Feluką po Nilu dostarcza miłych wrażeń - szkoda, że tak drogo i krótko.


tajemnice Egiptu

Autor: Mirosław Drus


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści