www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Joga
  Ciało fizyczne  

Warstwy w ciele człowieka
Warstwy w ciele człowieka

Zgodnie z podziałem Adi Shankara w ciele człowieka można wyodrębnić trzy warstwy:

Ciało fizyczne to:

# Ciało poszerzone    

Ciało poszerzone to otoczenie, które dostarcza nerwom energii i informacji. Dlatego musimy brać odpowiedzialność za to co się wokół nas dzieje. Możemy wybrać pomiędzy widokiem, brzmieniem, zapachem lasu i zatłoczonej ulicy w mieście.

# Ciało osobiste    

Nasze ciało zbudowane jest z atomów, komórek, tkanki i organów. Chociaż wydaje się trwałe i stabilne, 98% atomów ciała wymienianych jest w ciągu roku. Dlatego pożywienie ma dla ciała ważne znaczenie. Uznając ścisły związek pomiędzy ciałem osobistym i poszerzonym, powinniśmy spożywać produkty organiczne.

# Ciało energetyczne    

Ciało energetyczne rządzi przepływem energii w ciele. Wyodrębniamy pięć ośrodków energetycznych, które znajdują się w:

Gdy energia krąży swobodnie pomiędzy komórkami, tkankami, rośnie nasza witalność i kreatywność. Ćwiczenia oddechowe pranajama budzą i oczyszczają energetyczną warstwę naszego ciała.


~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Hinduizm

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści