www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Maroko Kraj pełen tajemnic
  Maroko - położenie geograficzne  

Maroko

Maroko to przepiękny kraj. Wzdłuż wybrzeży Morza Śródziemnego wznosi się górski łańcuch Rifu do 2450 m.n.p.m. Perłą śródziemnomorskiego wybrzeża jest Tanger, mityczna siedziba Herkulesa, miasto, którego historia sięga okresu sprzed 4.000 lat. W bajecznym Tangerze budują wille najbogatsi ludzie na świecie.

Środkową część Maroka wypełniają góry Atlasu Wysokiego - do 4.165 m., północną Atlasu Średniego - do 3.300 m., a południową góry Antyatlasu - do 2.450 m. Maroko jest zatem krajem górzystym.

Ogromną popularnością cieszą się marokańskie kurorty nad Oceanem Atlantyckim, gdzie, jak na przykład w Agadirze, przez 300 dni w roku świeci słońce.

Maroko

Maroko to również Sahara, ze swoimi przepięknymi kamieniami i niewiarygodnie gwiaździstym niebem.
~:~

Góry Maroka to raj dla spragnionych samochodowej przygody
Maroko

~:~

Autor: Krzysztof Drupka


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści