www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Komunikacja
   Percepcja   

Percepcja Zrozumienie sposobu w jaki postrzegamy otoczenie jest dość istotne w życiu. W działaniach marketingowych, a tak na prawdę, we wszelkich naszych relacjach z innymi, "realne życie" znajduje się w polu percepcji naszego rozmówcy, to jest w jego umyśle.
Z punktu widzenia realizacji zamierzonych przez nas celów, zasadnicze znaczenie ma to co nasz rozmówca ma w głowie, a nie to co jest w realnym życiu. Powinniśmy zatem dążyć do jak najlepszego poznania partnera.

Umysł Pole percepcji      

Warto spojrzeć na poniższy schemat pola percepcji człowieka.

Percepcja

Zgodnie ze schematem doznania zmysłowe, nim je sobie uświadomimy, przechodzą przez grupę "filtrów", którymi są:

Ten zestaw filtrów to nasze pole percepcji, czyli sposób organizacji i interpretacji wrażeń zmysłowych, w celu zrozumienia otoczenia.

Umysł Inteligencja      

Wrażenia dostarczane przez nasze zmysły są mocno zafałszowane przez:

Łatwo zauważyć, że cechy osobowości, zniekształcające nasze doznania zmysłowe, mają związek z naszymi emocjami. Obiektywne patrzenie na świat, wolne od zniekształceń emocjonalnych, ułatwia nam nasza inteligencja, potrafiąca ustanawiać relacje pomiędzy rzeczami.


Autor: Krzysztof Drupka

 

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści