www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Pozytywne myślenie
  Umysł naturalny  

# Naturalne piękno      
Naturalne piękno

Wszystko co jest pierwotne emanuje naturalnym pięknem. Czyż nie zachwycamy się wschodem słońca, barwami kwiatów, przelatującym bocianem, spokojem jezior czy potęgą gór. Naturalne piękno jest również skryte w każdym z nas. Opisuje je świat ludzkich wartości. Należą do nich: spokój, dobro, prawda, szczęście...

# Wyjście na zewnątrz      

Chcąc żyć godnie, uruchamiamy nasze zmysły, koncentrując uwagę na świecie zewnętrznym. W ten sposób, zaspakajając własne żądze, tłumimy tkwiącą w nas boskość. Tak materializm zabija duszę. Idąc tą drogą, otoczeni materialnym dostatkiem, odczuwamy nudę, samotność, lęk, beznadziejność... Dzieje się tak gdyż nasz duch utracił pierwotną siłę. Straciliśmy poczucie własnej tożsamości.

# Bariery      

Z przyzwyczajenia oddzielamy naród od narodu, religię od religii, człowieka od przyrody. Te mocno budowane nasze wewnętrzne granice, dające nam poczucie bezpieczeństwa, powodują, że stajemy się silnie podejrzliwi odnośnie wszystkiego, co znajduje się poza wzniesionymi przez nas murami i nawet najmniejsza rzecz musi długo dobijać się do naszych drzwi, zanim je choć trochę uchylimy. A przecież kolor skóry, która nas różni, ma grubość jednego milimetra, natomiast kolor potu, łez i krwi jest taki sam. Budujmy zatem pojednanie na bazie ludzkich wartości, którymi są spokój, prawda, dobro... To one tworzą naszą duchową tożsamość.

# Potęga umysłu      

Na początku XXI wieku trudno nie podziwiać ludzkiego umysłu. Dzięki współczesnej technologii żyjemy w globalnej wiosce. Nie jesteśmy jednak jej globalnymi współobywatelami. Walczymy ze sobą, część z nas głoduje, wielu cierpi. W sposób okrutny używamy technologii. Dzieje się tak, ponieważ nasze umysły oddaliły się od swoich pierwotnych, naturalnych stanów.

Przyjrzyjmy się wodzie. W swojej naturalnej postaci jest zazwyczaj spokojna i chłodna. Wodę, podobnie jak nasze umysły, rozgrzewa czynnik zewnętrzny. Droga doskonalenia naszych umysłów prowadzi zatem do naszego wnętrza, do krainy ludzkich wartości. Tylko w naszych wnętrzach możemy przekształcić ludzkie dobro w miłość bliźniego, potrzebę spokoju w braterstwo, a potrzebę prawdy w ogólnoludzką mądrość. Lepszy świat tworzą spokojni, dobrzy i mądrzy ludzie. Doskonalić własny umysł każdy musi sam, ale korzyść osiągną wszyscy.

# Naturalny umysł      

Dostęp do informacji jest najcenniejszą rzeczą w XXI wieku, ponieważ im więcej wiemy tym łatwiej nam osiągnąć wyznaczony cel. Napływające do nas informacje powinniśmy mądrze filtrować, przyjmując tylko te, które są dla nas istotne. Gdy filiżanka z herbatą jest pełna to nie dolejemy do niej wody.
Co się dzieje w moim umyśle jest najcenniejszą informacją dla każdego z nas. Warto na przykład zadać sobie pytanie, czy mój umysł jest jak woda w jeziorze - spokojny. Tysiąc pięćset lat przed nasza erą, w celu lepszego poznania własnych umysłów, hinduscy Riszi rzeźbili swoje myśli w korze drzew, w odludnych lasach.

# Patrzmy do wewnątrz      

Idź za swoimi marzeniami

Marzymy o spokoju, przyjaźni, szczęściu i miłości. Sam fakt pragnienia tych wartości świadczy o tym, że je znamy, i że są one obecne w każdym z nas. Spowodujmy zatem by te nasze marzenia stały się bodźcem pozytywnego myślenia. W tym celu każdego dnia przez kilka minut świadomie twórzmy czyste, pozytywne myśli wokół naszych marzeń. Tym sposobem wydobywamy dobre uczucia z naszego wnętrza. Uczucia te z kolei tworząc pozytywną aurę wokół nas wywierają korzystny wpływ na nasze ciało i relacje z innymi. Na tej drodze marzenia się spełniają. W ten sposób zdobywamy zwierzchnictwo nad sobą.


Myśl na tak :-)


Autor: Krzysztof Drupka


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści