www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Gniew
  Wstęp  

Uśmiech leczy gniew
Przeciwieństwa losu są niczym bariery ustawione na torze przeszkód: jeżeli zbliżysz się do przeszkody i przeskoczysz ją w swoim sercu, twój koń podąży za tobą.

Jednego dnia po obudzeniu, lubię widok za moim oknem, drugiego odczuwam złość. Te zewnętrzne warunki zależą od stanu mojego umysłu. Kiedy mój umysł jest spokojny, jestem spokojny, pozytywnie nastawieny do życia. W takim stanie ducha dostrzegam piękno życia.

Kiedy umysł jest zdominowany przez gniew, tracę cierpliwość. Z powodu gniewu zachowuję się irracjonalnie, a potem sam ze sobą czuję się źle. Pozornie gniew dodaje mi energii, która niestety jest ślepa. Nigdy nie wiem do końca czy jest ona destrukcyjna, czy nie.

Gniew trzeba niszczyć jak tylko się rodzi, jeszcze wtedy, gdy spokojny umysł nam na to pozwala. Kiedy gniew się już w nas rozgości, to trudno jest nad nim zapanować.

Umysł określa smak naszego życia

~:~


Autor: Krzysztof Drupka

Myśl pozytywnie

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści