www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Pozytywne myślenie
  Kim jestem?  

Ziemia została nam dana by wzbudzać naszą dziecięcą radość.

# Pełny rozwój osobowości     

Wolność jest jednym z najpiękniejszych darów, jakim stwórca obdarzył człowieka. Wszyscy jesteśmy wolni w myśleniu. Przejawem tej wolności jest, przede wszystkim, możliwość wyboru własnej drogi w życiu. By należycie sprostać temu wyzwaniu, każdy z nas powinien zadać sobie pytanie, jakie powinny być nadrzędne cele mojego życia. Jakie postępowanie uczyni mnie szczęśliwym? Sądzę, że są to: pełny rozwój osobowości i dzielenie się jego owocami z innymi. Jeśli też tak uważasz wchodzisz na drogę pozytywnego myślenia.

# Analiza własnych uczuć     

Skoro mamy się rozwijać i nie chcemy zbłądzić, musimy dobrze poznać samych siebie. Najlepszym sposobem poznawania siebie jest analiza własnych uczuć wywoływanych przez nasze myśli. Dzieje się tak, ponieważ własnym odczuciom możemy zaufać, gdyż zazwyczaj mówią prawdę. Myśli, które rozpalają nasze serca przyjemnymi odczuciami podpowiadają nam, w którym kierunku powinniśmy iść i co powinniśmy robić. Ponad to by móc pewnie podążać drogą osobistego rozwoju powinniśmy stale doskonalić nasz umysł, gdyż nadaje on spójną strukturę naszym myślom i w ten sposób ułatwia pokonywanie wewnętrznych i zewnętrznych obaw i ograniczeń.

# Iść za swoimi marzeniami     

Skoro nasze życie to nieustanny rozwój, zatem skazani jesteśmy na niekończącą się naukę. Najcenniejszą lekcją, na której możemy budować pozytywną przyszłość, to zdobyte doświadczenie. By móc w pełni z niego skorzystać powinniśmy śmiało iść za swoimi marzeniami, porzucając komfort, czyli wykonywanie bez trudu tego, do czego już przywykliśmy. W śmiałości jest geniusz, siła i magia. Nie wolno zapominać, że porzucone marzenia pozostają w sercach i chociaż zapomniane budzą tęsknotę i żal.


Myśl na tak :-)


Autor: Krzysztof Drupka


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści