www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Tunezja Kraje śródziemnomorskie
  Tunezja  

Najstarsze ślady obecności człowieka na terenie dzisiejszej Tunezji pochodzą sprzed około 1 miliona lat przed naszą erą, kiedy to na terenie Sahary rozciągały się lasy, zarośla i sawanny.

Tunezja
Mapa Tunezji

Umysł Tunezyjskie krajobrazy      

Morze Śródziemne Tunezja to przede wszystkim raj dla turystów spragnionych gorących promieni słonecznych oraz ciepłych fal Morza Śródziemnego.

Południe Tunezji Południe Tunezji oferuje odmienne wrażenia. Na zdjęciu widzimy wąwóz, charakterystyczny dla południowo - zachodnich terenów pustynnych.

Umysł Medyna      

Medyna to historyczne i kulturalne centrum miasta. Wraz ze swoimi meczetami, kawiarniami i łaźniami, jest sercem każdego miasta arabskiego. W plątaninie wąskich i krętych uliczek znajdują się tanie hotele, sklepy z pamiątkami i bazary.

Suk
Suk

Całą medynę, przecinają place targowe (suki) specjalizujące się w różnych towarach takich jak: przyprawy, jedwabie, perfumy, wyroby złotnicze.

Arabska biżuteria jest bardzo ozdobna i bogata. Tradycyjnym arabskim wzorem jest „ręka Fatimy” (córki Proroka). W czasach przedislamskich ten sam motyw symbolizował Baala, opiekuna Kartagińczyków, i do dzisiaj znany jest jako Khomsa.

~:~


Autor: Katarzyna Kemus


Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści