www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Kambodża Kambodża
  Pan z Patykiem  

Kambodża

# Benzyna      

Przy drodze sporo straganów, które prawdopodobnie są jednym źródłem utrzymania dla całych rodzin. Na stoiskach można było kupić papierosy, owoce i co ciekawe benzynę. Widzimy butelki po Coli, Sprite wypełnione żółtawą cieczą. Nie warto próbować - to benzyna.

# Cola      

Pewnego razu byliśmy świadkami jak samochód osobowy zatrzymuje się przy straganie, wyciąga duży lejek, do niego wkłada 2 butelki Coli, 2 Sprite'a oraz 1 Fanty. Po kilku minutach odjeżdża. Wiedzieliśmy, że Cola ma właściwości czyszczące, ale żeby służyła jako paliwo to chyba tego jej producenci nie przewidzieli.

# Most      

KambodżaCo jakiś czas dojeżdżaliśmy do mostów, przed którymi był drogowskaz "detour"; notabene jedyny znak drogowy jaki widzieliśmy podczas całej drogi pomiędzy miastem przygranicznym Poipet a Sieam Reap. Musieliśmy w takim wypadku przejechać dookoła mostu przecinając koryto wyschniętej rzeki. Ten widok, jak i domy na palach dały nam dopiero wyobrażenie jak ten kraj musi wyglądać w porze deszczowej. Mosty prawdopodobnie oszczędzają, bo ich jakość przypomina raczej budowlę dziecka niż coś, co w architekturze nazywają mostem.

# Pan z Patykiem      

Po kilku godzinach jazdy zobaczyliśmy kolejny "detour", ale tym razem drogę zagrodził nam Pan z Patykiem. Pan z Patykiem nie chciał nas przepuścić bez uiszczenia odpowiedniej opłaty za przejazd. Na szczęście opłata była wliczona w cenę biletu i nasz przewodnik sam się tym zajął. Pan z Patykiem z miną bardzo srogą łaskawie opuścił patyk i mogliśmy bezpiecznie przejechać objazdem. Pomyśleliśmy sobie, że to pewnie właściciel ziemi, do którego należy objazd, ale okazało się, że nie; po prostu Pan z Patykiem razem z drugim Patykowym zwietrzyli biznes - taki rodzaj płatnego odcinka autostrady.


Tajlandia


Autor: Arkadiusz Więckiewicz

Kambodża

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści