www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Chiny Żółta Rzeka
  Podziemna armia  

Chiny :: Lintong - Terakotowa Armia

Do tej pory znaleziono w ogromnym, podziemnym pomieszczeniu o powierzchni ponad 20 000 m. kw. 8.000 figur, w trzech grobowcach oraz kawalkadę koni ciągnących wyrzeźbione w drewnie bojowe rydwany. Armia z terakoty znajduje się około półtora kilometra na wschód od zewnętrznego muru kompleksu grobowego Pierwszego Cesarza.

# Uzbrojenie      

Kolekcję Chińskiej Terakotowej Armii stanowią rzeźby wojowników z dynastii Qin. Żołnierze są uzbrojeni w miecze, strzały, piki. Uzbrojenie i broń są oryginalne t.z. było używane przez prawdziwych żołnierzy.

# Żołnierze      

Są wśród nich piechurzy, kusznicy, łucznicy, strzelcy i jazda, wraz z wozami i końmi oraz żołnierze na koniach. Piechota jest uzbrojona w lance, dzido-oszczepy, które mają ostrza chromowane. W Europie chrom jako pierwiastek odkryto dopiero w XVIII wieku.
Autor: Katarzyna Kemus

Yin i Yang

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści