www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Wielka Brytania Londyn
  Transport  

Transport londyński

Z myślą o rozwoju handlu, w Wielkiej Brytanii budowano kanały wodne oraz drogi bite dla dyliżansów. Popyt na towary spowodował szybki rozwój środków transportu. Dzięki rozwojowi transportu ludzie z przedmieść mogli pracować w miastach, a miasta się rozrastały.

Pierwsze koleje ruszyły w 1830 roku. Pierwszą linię metra otwarto w Londynie w 1863 roku. Z metrem połączenie ma lotnisko Heathrow. Do centrum Londynu jedzie się nim około godziny. Kurs urokliwą, tradycyjną czarną taksówką - cab, na tej samej trasie, kosztuje ponad 50 funtów.

Londyński pietrus
Po Londynie kursują specjalne piętrowe autobusy wycieczkowe ukazujące interesujące miejsca w tym mieście. Do autobusów można wsiadać na dowolnym przystanku na trasie.
~:~

Look Right
Obowiązuje tutaj ruch lewostronny. I tak przechodząc przez ulicę zmieniamy swój odruch i skręcamy głowę w drugą niż zazwyczaj stronę, aby upewnić się, że nic nie jedzie.

~:~


Autor: Katarzyna Kemus

Londyn

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści