www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Francja Paryż I
  Saint-Germain-des-Pres  

W powojennej świetności Paryża drogi Jean-Paula Sartre'a, Simone de Beauvoir, Alberta Camusa, Jeana Cocteau, Mauriaca i wielu innych filozofów, pisarzy i artystów krzyżowały się w osławionej dzielnicy Saint-Germain-des-Pres. Wtedy było to centrum intelektualnego i artystycznego świata.

Cafe de Flore
Cafe de Flore

W takich miejscach jak słynna Cafe de Flore wybuchały płomienne dyskusje, a w piwnicach i klubach jazzowych rodził się be-bop grany np. przez Milesa Davisa.
Dzisiejsza St-Germain-des-Pres pełna jest wąskich, urokliwych uliczek, historycznych kawiarni oraz galerii sztuki.

Nad Sekwaną

Codziennie też tętni życiem Bulwar Saint-Michel. Idąc nim dochodzimy do Sekwany z jej ponad 30 mostami. Stojące tutaj barki służą nie tylko do transportu, ale także jako mieszkania. Wzdłuż Kanału Św. Marcina, w lecie przy ładnej pogodzie dużo osób się opala.


~:~


Autor: Katarzyna Kemus

Francja

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści