www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Francja Paryż II
  Park  

Nierozdzielnie związany z pałacem jest wersalski Park. Park Pałacowy został założony w latach 1661-1668. Rozciąga się on na przestrzeni niemal trzech kilometrów. Park o regularnym, logiczno - matematycznym układzie jest bogato ozdobiony rzeźbami.

Ogród wersalski
Ogród wersalski

Pałacyk Petit Trianon wzniesiono jako wiejską rezydencję w miniaturowych rozmiarach zgodnie z ówczesną modą. Urocza regularna fasada stanowi odpowiednik rozciągającego się przed nią francuskiego parku z kolistym zwierciadłem basenu w którym odbija się pałacyk.

Powstało tu też dla Marii Antoniny, rodowitej Austriaczki, żony Ludwika XVI i ostatniej królowej Francji, wiejskie sioło. Była to La Petite Ferme, prawdziwa farma z owcami, krowami i nawet działającym młynem.

Wersal


~:~


Autor: Katarzyna Kemus

Francja

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści