www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Francja Paryż II
  Radość  

Louis de Funes w każdym swoim filmie przypominał nam, ze żyjemy na naszej planecie tylko i wyłącznie po to by dawać radość sobie i innym.

Luis de Funes

Jego najbardziej znane filmy to m.in.: Skrzydełko czy nóżka, Wielkie wakacje, Wielka włóczęga, Mania Wielkości, Człowiek orkiestra, Skąpiec, Żandarm z Saint-Tropez, Żandarm się żeni, Żandarm na emeryturze. Grał role uderzających z całą swoją werwą w tych, którzy w hierarchii stali niżej od niego i tych przypochlebiających się tym, którzy reprezentowali władzę.


Louis de FunesLouis bazował na obserwacji rzeczywistości, notował wszystkie swoje ciekawe spostrzeżenia w notesiku i kiedy potrzebował inspiracji, zaglądał do niego. By dawać ludziom radość, również naśladował mimikę "Kaczora Donalda". Pamiętamy jego elastyczną twarz, usta rozciągające się niemalże do samych uszu w uśmiechu. Jego najlepsze sceny są wynikiem mimiki, spojrzenia czy gestykulacji, a nie słów i tekstu.

~:~


Autor: Katarzyna Kemus

Francja

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści