www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Samorealizacja
   Współpraca   

Poznajemy siebie przez całe życie. Często już w dojrzałym wieku, w obliczu nowych doświadczeń, przeżywamy uświadomienie sobie dotychczas nie poznanych cech charakteru.

Wymiana talentów jest sercem współpracy Dobra współpraca wymaga znajomości siebie, ponieważ polega na harmonijnym sumowaniu talentów własnych i partnera. Talenty mogą przejawiać się w cechach charakteru (sportowiec) lub naszym produkcie (przedsiębiorca). Współpracy warto poświęcać czas, ponieważ jest ważnym elementem naszego rozwoju. Stara prawda mówi, że handel bywa szkołą oszukaństwa, dlatego do współpracy należy podchodzić z dużą ostrożnością. Dwa warunki determinują harmonijną współpracę:

  1. partner musi dostrzec i szanować nasze talenty,
  2. talenty nasze i partnera powinny tworzyć harmonijną całość.

Gdy zdecydujemy się przystąpić do współpracy powinniśmy starannie określić jej warunki oraz pielęgnować i kontrolować jej przebieg.

~:~


Autor: Krzysztof Drupka

 

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści