www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Samorealizacja
   Wyobraźnia   


Wyobraźnia

Wyobraźnia uczyniła człowieka znakomitym. Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wszystko, co możesz sobie wyobrazić jest realne. Wprowadź pragnienia do wyobraźni i namagnesuj je uczuciami. Wyobrażasz sobie to, czego PRAGNIESZ, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz. Wizualizuj rezultaty, ponieważ mózg nie widzi różnicy pomiędzy WYOBRAŻENIEM a PRZEŻYWANIEM. Umysł chcę zamknąć przestrzeń pomiędzy Wyobrażeniem celu a obecną Rzeczywistością. Wizualizacją kieruje świadomość. Wizją kieruje podświadomość lub intuicja.

Gdy coś sobie wyobrażamy, w innej rzeczywistości już to tworzymy. Myśl, mów, ubieraj się, działaj i czuj, jak ten co już osiągnął Twój cel. Twoja podświadomość:

Kochać coś, znaczy dla poety: wprowadzić to coś do swojej wyobraźni, ogrzewać i hołubić, bawić się tym, przepoić je własną duszą, ożywić własnym tchnieniem

Humor w naturalny sposób łączy się z dużą wyobraźnią

Ileż trzeba mieć wyobraźni aby przygotować pracowników tak, by skutecznie realizowali tak ambitne cele.

Formułowanie problemu jest częściej ważniejsze od jego rozwiązania, które może być wynikiem matematycznych lub doświadczalnych technik. Uświadomienie sobie nowych pytań i nowych możliwości, postrzeganie starych problemów z nowego punktu widzenia wymaga twórczej wyobraźni.

Przeszłość to tylko nasza wyobraźnia.

Umysł, który boi się zabawiać absurdem, nigdy nie stworzy błyskotliwego oryginału.

Człowiek składa się z ciała, umysłu i wyobraźni. Jego ciało jest niedoskonałe, jego umysł zawodny, ale jego wyobraźnia uczyniła go znakomitym.

Wszystko, co możesz sobie wyobrazić jest realne.

Wyobraźnia jest początkiem tworzenia. Wyobrażasz sobie to, czego pragniesz, chcesz tego, co sobie wyobraziłeś i w końcu tworzysz to, czego chcesz.

Wyobraźnia to elektrownia pamięci.

Życie człowieka jest ufarbowane na kolor jego wyobraźni.

Umysł Wiedza - Wyobraźnia    

Żeby coś wynaleźć, wystarczy odrobina wyobraźni i sterta złomu.

Wyobraźnia jest ważniejsza od wiedzy, ponieważ wiedza jest ograniczona. Wiedzieć jest niczym, wyobrazić sobie - wszystkim.

Wyobraźnia bez wiedzy może stworzyć rzeczy piękne. Wiedza bez wyobraźni najwyżej doskonałe.

Gdy przyglądam się sobie i moim metodom rozumowania, dochodzę do wniosku, że wyobraźnia odgrywa w moim życiu większą role niż talent do przyswajania wiedzy obiektywnej.

Bez wyobraźni wszystko, co możemy zrobić to klasyfikować świat. Przypisywać nazwy i liczby, statystyki i kategorie. I chociaż jest to ważny element procesu naukowego, to nie jest to nauka sama w sobie. Bez wyobraźni nauka jest słownikiem.

Nauka to wyobraźnia. Max Planck dokonał olbrzymiego skoku wyobraźni, żeby pomyśleć, iż cząsteczki gazu na Słońcu zachowują się, jak małe, oscylujące sprężynki, zdolne tylko emitować określone kolory światła.

~:~

Autor: Krzysztof Drupka

 

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści