www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Samorealizacja
   Działanie   

Działanie


Umysł Tu i teraz    

Utożsamiaj się, z całą mocą, z bieżącą chwilą (zazwyczaj niebezpieczne sytuacje przemocą wpędzają Cię w Teraźniejszość). Wtedy następuje skok świadomości z poziomu umysłu na poziom Istnienia. Patrzysz wprost, a nie przez ekran umysłu. Z energii odebranej umysłowi powstaje Obecność. Rozpuszczasz przeszłość w Teraz.
Im większą czujemy LUKĘ pomiędzy Świadomością Tu i Teraz, bez umysłu oraz ego i umysłem, tym większy odczuwamy spokój. Czas teraźniejszy cechuje: Radość, Swoboda, Lekkość.

Umysł Płyń ufnie, improwizując    

SatysfAKCJA - Świat nagradza czyny. Świat nie płaci Ci za to co wiesz. Świat płaci Ci za to co robisz. Najpierw skacz w dół. Skrzydła rozwiniesz podczas spadania. Prowadząc ułożone życie prosisz się o porażkę. Niewiele w życiu możemy kontrolować. Im ufniej podchodzisz do tego co nagłe, niespodziewane i nieoczekiwane tym szybciej zaczniesz płynąć z nurtem życia i rozwiniesz swoje zdolności oraz siły. Płyń ufnie zgodnie z prawami natury, improwizując.
Bądź otwarty, Uważny, czyli bez umysłu. Pielęgnuj w sobie wewnętrzny spokój, Radość, Luz i Swobodę. Z zadowoleniem patrz na to co jest przed Tobą. Pozdrawiaj Boga w ludziach. Ludzie okażą się ogniwami w "łańcuszku Twojego dobra", albo znikną z Twojej drogi życia. Feniks odradza się z popiołów.

Umysł Korzystaj z mocy kryzysu    
Do każdej sytuacji PODCHODŹ JAK DO SZANSY. Zaskoczenie przynosi niezwykłe efekty. Dzięki przeszkodzie możesz się obudzić. Problem służy przemianie, gdy wywołane moce kryzysu ułatwią Ci przejście na wyższy poziom świadomości. Każde zdarzenie nazywaj sukcesem w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Rozciągaj własną STREFĘ BEZPIECZEŃSTWA. Gdy przestaniesz się bać problemy znikną same. Niepowodzenia są oznaką odwagi, ich brak, ostrożności. To strach zabija artystów. Niepowodzenia mają tą samą rolę co szlifierski kamień.

Leopold Staff w wierszu Wolność:

Ciasno mi, Panie, na kolumnie
Pychy samotnej, gdzie choć stoję,
Trwam sztywny, jakbym leżał w trumnie,
I są spętane ruchy moje.

Wolności pragnę ponad wszystko
Daj mi szerokie pole kołem,
Bym mógł przed Tobą klękać nisko
I jeszcze niżej hołd bić czołem.

This is the most important area... You simply can't get to success of any kind, without going through some fear...Autor: Krzysztof Drupka

 

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści