www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Samorealizacja
   Kreatywność   

Kreatywność


Umysł Niszcz koleiny    

Działaj jak menedżer pomysłów. Świadomie niszcz logikę schematów zakorzenionych w percepcji. Koleina to płytszy grób. Rozmrażaj stare struktury.

Umysł Żyj inspirująco    

Przebywaj z osobami dodającymi Ci energii, dla których jesteś istotny.
Szukaj nowych wrażeń. Chłoń informacje z różnych źródeł niczym gąbka. Nowe pomysły często mają związek ze starymi i jeśli nie posiadasz nadwyżki tych ostatnich możesz mieć trudności z wymyśleniem czegoś odkrywczego. Poznaj wszystko z danej dziedziny i zapomnij.

Umysł Baw się absurdem    

Do projektów podchodź jak ARTYSTA. Baw się tworzeniem. Piękne, dziwaczne, angażujące, przekonywujące... Umysł, który boi się zabawiać absurdem, nigdy nie stworzy błyskotliwego oryginału. Ciesz się pięknem niekompetencji. Konsumuj doświadczenia nie rzeczy.

Umysł Stwarzaj nowe możliwości    

POSZUKIWANIE ROZWIĄZAŃ, formułowanie problemu, jest częściej ważniejsze od jego rozwiązania. Uświadomienie sobie nowych pytań i NOWYCH MOŻLIWOŚCI, postrzeganie starych problemów z nowego punktu widzenia wymaga twórczej wyobraźni.

Umysł Tworzysz TU I TERAZ    

Twórcze rozwiązania powstają Tu i Teraz. Tylko wtedy gdy jesteśmy Obecni możemy zmienić Rzeczywistość. Świadomość bez myśli. Lekko przechodź ze Ścieszki Pragnień na ścieżkę potrzeb i odwrotnie.
Prawdziwego twórcę można poznać po tym, że potrafi dostrzec coś istotnego w najpowszechniejszych i najdrobniejszych rzeczach. Naucz mózg życia chwilą. Rozglądaj się wokół w poszukiwaniu ukrytych przyjemności. Odzyskaj umiejętność z dzieciństwa, czyli zdolność do czerpania przyjemności Tu i Teraz. Zostaw przeszłość i przyszłość w spokoju.

Umysł Opowiadaj HISTORIE    

Nasze doświadczenia porządkujemy i zapamiętujemy za pomocą legend, mitów, historii, opowiadań, metafor. Napisz scenariusz tego co chciałbyś doświadczyć. Duch to substancja, która formułuje się zgodnie z Twoimi żądaniami i musi mieć scenariusz, na podstawie którego ma działać. Obrazy, do których dodajesz energii objawią się. Pozwól sercu śpiewać. MITOLOGIA jest pieśnią wyobraźni, inspirowaną przez energię ciała. Brak mitów, rytuałów powoduje rozpad. Zabijając ptaka zabijasz pieśń, a z pieśnią siebie. Mity ułatwiają nam utrzymanie się na duchowym poziomie świadomości. Cały żywy świat kształtowany jest przez świadomość. Umysł tylko nastawia świadomość na określone cele. RYTUAŁY serca pozwalają, na płaszczyźnie duchowej, być w dobrej relacji z naturą. Rytuały podnoszą najprostsze czynności do poziomu świętości. Zdobądź przedstawieniem publiczność. Rytuał ma w sobie teatralną moc transformacji. W przeciwieństwie do rytuału ceremonię kontroluje umysł.

~:~


Autor: Krzysztof Drupka

 

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści