www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Indie Indie
  Kobieta indyjska  

Kobieta indyjska

Pozycja kobiety we współczesnych Indiach nie jest jednoznaczna. Z jednej strony, zgodnie z tradycją, jako tworząca rodzinę, powinna być traktowana na równi z boginią. Z drugiej natomiast, jest prawie całkowicie podporządkowana mężczyźnie. Do dziś wdowy są źle postrzegane.

Zgodnie z tradycją, kobiety indyjskie nie mają prawa prowadzić poszukiwań duchowych. Młoda dziewczyna całkowicie podporządkowana jest rodzicom, którzy wybierają jej męża, biorąc pod uwagę odpowiednią kastę, wskazania horoskopu i wymagany posag. Po wyjściu za mąż, młoda kobieta pozostaje posłuszna matce swojego męża, do czasu aż jej dzieci opuszczą dom.

Kobieta indyjska Z punktu widzenia człowieka zachodu te warunki mogą się wydawać głęboko niesatysfakcjonujące. Nie należy jednak zapominać że Indie to 600 000 tysięcy wiosek, w których żyje 50% ludności. Wiele kobiet nie potrafi czytać i pisać. Pomimo, że kobiety indyjskie ciężko pracują, z ich wnętrza bije szczęście i widoczna duma.


~:~

Kobieta indyjska Kobiety hinduskie wyglądające jak małe księżniczki, w różnobarwnych sari, z bransoletkami na kostkach, urzekają wdziękiem ruchów. Ich urok doskonale harmonizuje ze szlachetnością spojrzeń, gestów i ruchów mężczyzn.


Kobiety indyjskie


Autor: Katarzyna Kemus

Hinduizm

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści