www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Indie Indie
  Delwara  

Swiątynia Delwara
Delwara

Przestronne komnaty, postacie wyrzeźbione w ścianach, płaskorzeźby i mocarne posągi, solidne i majestatyczne - wszystko to nadaje temu miejscu charakter święty, w najgłębszym znaczeniu tego słowa. Fizyczne piękno, które stało się żyjącym kamieniem.

Delwara


Delwara Kluczem do zrozumienia indyjskiej architektury jest rzeźba. Tylko poznając indyjskie mity i legendy jesteśmy w stanie zrozumieć indyjską rzeźbę. Architektura Indii jest wyrzeźbionym tańcem.

~:~

Delmara Na zdjęciu przepiękne rzeźbione wnętrze Świątyni Delwara. Szczególnie zachwycają misternie zdobione marmurowe kolumny.

~:~

W przeciwieństwie do budowli indyjskich, w architekturze islamu nie ma nic rzeźbiarskiego. Jedną z rzeczy która najbardziej w niej przyciąga są ogrody: geometrycznie uporządkowane, z regularnie powtarzającymi się wariacjami.

Delwara
Autor: Katarzyna Kemus

Hinduizm

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści