www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych. 1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści    
 
Tajlandia Tajlandia
  Targ  

Tajlandia - miejscowe przysmaki

Idziemy na nocny targ. Można tutaj kupić ciuchy, pamiątki, jak również dobrze zjeść ( np. kraba, którego samodzielnie wybiera się z akwarium lub inne przysmaki ).

Są też występy, pokazy boksu tajskiego ( bezkontaktowego acz widowiskowego ). Można usiąść na jednym z kilkunastu leżaków i zrelaksować się masażem stóp. Robimy zakupy. Lepiej najpierw poznać ceny zanim się przystąpi do procesu kupna. Przeważnie samo pytanie stanowi podstawę do negocjacji dla sprzedawcy. Trudno się do tego przyzwyczaić.

# Masaż      

Decydujemy się skorzystać z tajskiego masażu. Wykupujemy godzinkę za 200 bhat. Pani doktor każe przebrać się nam w specjalne ubranie. Pomimo, że ja i Kasia wybraliśmy tę samą usługę, to masaż przebiega inaczej. Kasia musiała gdzieś powiedzieć chyba półsłówkiem "light version". Jest delikatnie masowana. Po mnie tymczasem "przejeżdża czołg", tupiąc, wyginając i naciągając wszystkie moje mięśnie. Chwilami zaciskam zęby z bólu. Pani się do mnie mile uśmiecha, coś mówi, niestety po tajsku; ja odpowiadam również z uśmiechem przeplatanym krótkimi grymasami bólu. Mimo kilku ciężkich chwil wstaję jako nowonarodzony.


Tajlandia


Autor: Arkadiusz Więckiewicz

Tajlandia

Prawa autorskie
www.umysl.pl  ... dodaj do ulubionych.
1 strona 1 strona Powrót - wstecz 1 strona Powrót Powrót na górę strony Góra Napisz do nas Napisz do nas Szukaj: Umysl.pl, wyszukiwarki, encyklopedie Szukaj Spis treści Spis treści